Coach/Sponsor List


Coaching/Sponsor Position Last Name First Name
8th Boys Basketball Head Chadwick Bryan
7th Boys Basketball Head Petrisor Ashton
8th Boys Basketball asst Moore Terrence
7th Boys Basketball asst Cooter Michael
8th Girls Basketball Head McFarren Laura
7th Girls Basketball Head Hein Tanya
8th Girls Basketball Asst Goble Courtney
7th Girls Basketball Asst Winger Danny
Cross Country - Head Sueper Alison
Cross Country Asst Pinkerton Sam
Football - Staff 8th Cooter Michael
Football - Head 7th Chadwick Bryan
Football Assistant-8th Hileman Rob
Football Assistant-8th Randa Jackson
Football Assistant-7th Barnhart Dallas
Football Assistant-7th Rorabaugh Matt
Soccer- Coed Head McFarren Laura
Soccer- Coed Assistant Cooter Michael
Girls Tennis Head Gash Nathan
Girls Tennis Asst N/A
Boys Tennis Head Gash Nathan
Boys Tennis Asst Farrell Jeni
Track-7th/8th Head- Goble Derek
Track Assistant Bowersox Laura
Track Assistant Rorabaugh Matt
Track Assistant Chadwick Bryan
Track Assistant Tullis David
Volleyball - 8th Head Lavalle Jeri
Volleyball 7th Head Songster Adriann
Volleyball - 8th Assistant Kester Melissa
Volleyball- 7th Assistant Hein Tanya
Wresting- 7/8 Head Bernstorf Kendall
Wrestling Assistant Hoag Aaron
Band Griffitt Victoria
Vocal Music Beard Rebecca
Orchestra Bishop Gray
Orchestra Youssef Janine
Cheer Head Burger Brianna
Cheer Assistant Tipton Callie
Clubs/Activties
Student Council Lazarus Kara
Student Council Beck Melissa
Drama Head Newman Mary
Drama Assistant Everhart Krista
Robotics Club Potgieter Lidia
Robotics Club Pinkerton Lisa
KAYS Pinkerton Lisa
Scholar's Bowl- Head Casey Becky
Yearbook Everhart Krista
National Junior Honor Society Casey Becky
Spelling Bee Sponsor Burger Bri
Math Relay's Sponsor Casey Becky
Administration
Principal Smith Jeff
Assistant Principal Porter Tim
Assistant Principal/Athletic Director Pernice Lee
Head Maintenance Stubbs Pat
Activities Secretary Lewis Heather


Website by SchoolMessenger Presence. © 2021 Intrado Corporation. All rights reserved.